Hanbím sa za Vás, súdruh premiér!

Autor: Peter Krško | 6.4.2008 o 17:35 | Karma článku: 14,25 | Prečítané:  1781x

Náš súdruh premiér nám pri príležitosti bratskej návštevy z Moskvy oznámil, že sa hanbí za slovenské médiá, ktoré vraj informujú neobjektívne. Tak ja mu teda tiež oznamujem, že aj ja sa zaňho hanbím.

Kým súdruh Putin v Moskve hromžil na plánovaný americký radar v Čechách, náš súdruh premiér ako jeho dobrovoľný hovorca tiež kade chodil tade trúsil o tom, ako je proti. Teraz, keď už i súdruh Putin proti radaru nenamieta, keď radar odobrilo i NATO, náš súdruh Fico odrazu čuší ako voš pod chrastou. Hanbím sa za takého premiéra. Človek, ktorý sa správa ako ľudový rozprávač číslo 2. (bez urážky, ale Fico zatiaľ nemá na skazky tatka Mečiara) nemá čo robiť na poste premiéra.

A ešte niečo pri súdružskej návšteve z Mosky súdruh Fico vytrúsil: po akcii "Jánošík - vzor našej vlády!" a novotvare "starý Slováci" vytiahol súdruh premiér na svetlo božie všeslovankú vzájomnosť podľa vzoru Kollára. Nie som si istý, či vie, o čom vôbec hovorí, preto mu posielam link do Zlatého fondu SME, kde si môže prečítať dielo "O literárnej vzájomnosti" od Jána Kollára (http://zlatyfond.sme.sk/dielo/307/Kollar_O-literarnej-vzajomnosti). Tam sa môže mimo iného dočítať o tom, že podľa Kollára sú slovanské jazyky len "nárečia" a že slovanské národy sú vlastne len nejaké "kmene". Osobne nič nemám proti Jánovi Kollárovi - v jeho dobe, v časoch keď bolo Slovensko súčasťou Uhorskej monarchie to boli prevratné myšlienky a jedno z možných riešení vtedajšej situácie. Ale vyťahovať všeslovanskú vzájomnosť teraz, v časoch Európskej únie..? Proti komu sa chce súdruh premiér všeslovansky spápať? Proti germánskym "kmeňom"...? Som zvedavý, čoho všetkého sa ešte dočkáme...

Kým médiá, za ktoré sa súdruh premiér hanbí, si každý môže slobodne buď kúpiť, alebo nekúpiť, čítať alebo nečítať, u premiéra takýto luxus nemáme - musíme sa, žiaľbohu, uspokojiť s tým čo sme si (resp. čo nám spoluobčania) zvolili... Tak kto tu má väčší dôvod na hanbu..?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?