Nezabudnúť na ľudí..?!

Autor: Peter Krško | 6.9.2008 o 19:20 | Karma článku: 6,29 | Prečítané:  700x

Nezabudnúť na ľudí. Takýto krásny slogan sa skvie na webovej stránke najsociálnejšie cítiacej strany na Slovensku, a zrejme aj v celoplanetárnom meradle sa im málokto môže vyrovnať. Nič proti tomu sloganu - heslo je to pekné, len zabudli dodať že platí len v predvolebnom období, keď je do volieb ešte ďaleko je realita iná.

Staviame spolu s manželkou rodinný dom. Od štátu nechceme absolútne nič. Štát by nám vlastne ani nič nedal, lebo podľa tohto sociálneho štátu zarábame priveľa a na pôžičku od Štátneho fondu rozvoja bývania nemáme nárok.Keď nepožičia, nech si nechá - úver sme si vybavili v banke. Už nám k tomu, aby sme mali peniaze chýba len posledný krok - doslova sú už na dosah. Žiaľ ten posledný krok by nemohol mať meno Katastrálny úrad. Už mesiac a pol čakamé na to, aby úradníci na Katastrálnom úrade (mimochodom platení zo štátneho rozpočtu, teda aj z našich daní) urobili (podľa mňa) jednoduchý úkon, ktorý spočíva v tom, že sa zmenia práva k nehnuteľnosti (neviem to povedať právnym jazykom, skrátka ide o to, že ten náš dom bude patriť fakticky banke až kým nesplatíme úver). Kým sa toto nezmení, od banky neuvidíme ani halier.

A čo to má spoločné s tým, čo som písal v úvode? To, že som sa dozvedel, prečo už mesiac a pol čakáme a zrejme si ešte počkáme: Katast(rof)álny úrad totižto zaplavila vkladmi Národná diaľničná spoločnosť - a všetko ostatné išlo bokom! Takže žiadne "Nezabudnúť na ľudí" - povedzme si to otvorene: na ľudí sa môžeme s prepáčením vys**ť, prvoradé sú diaľnice - že súdruh Fico? V ktoromže to roku sa prevezieme po diaľnici z Bratislavy až do Košíc? 2010? 2012? Dúfam že vám to vyjde - už sa na to teším. Ešte viac sa teším na to, ako budete vo volebnom roku 2010 strihať pásky na nedokončených úsekoch diaľnic. A len tak z čisto osobných (sebeckých) dôvodov dúfam, že toto všetko už budem sledovať z nášho domu, na ktorého postavení VY nebudete mať absolútne žiadnu zásluhu.

A to vaše heslo som si dovolil trochu upraviť: 

Zabudnúť na ľudí ... prvoradé sú diaľnice!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Kaddáfí zachránil nemecký klub. Niečo za to však chcel

Nemecký hokejový tím zachránil líbyjský diktátor pred krachom.

KOMENTÁRE

My sme les. Zastavíme katastrofu?

Slovenské lesy miznú, rozšírili sa v nich pilčíci a traktory.


Už ste čítali?